• Klub Szkolnego Wolontariatu wznawia swoją działalność w nowym roku szkolnym 2018/ 2019.

     Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, personel szkolny i rodziców do włączenia się w nasze akcje.

     1. Kontynuujemy zbieranie nakrętek dla Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „ Nakrętka dla Iskierki” – plastikowe nakrętki można wrzucać do kartonu stojącego na parterze przy naszej tablicy ogłoszeniowej.

     2. Rozpoczynamy już teraz zbiórkę karmy i innych akcesoriów, które mogą się przydać zwierzętom w schronisku. Naszą „ Paczkę dla zwierzaczka” chcemy podarować im już w październiku z okazji przypadającego 4 października Światowego Dnia Zwierząt. Karton na te podarunki też jest przy naszej tablicy na parterze.

     3. Rozpoczynamy bardzo ważną inicjatywę dla FUNDACJI NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Chcemy ich wesprzeć poprzez sprzedaż cegiełek. Środki, które my przekażemy fundacji pozwolą na zakup specjalistycznego sprzętu dla chorego na porażenie mózgowe 15 letniego Łukasza Flisa. Jednocześnie poprzez tę zbiórkę włączymy się do konkursu „Szkoło pomóż i ty”. Nagrodą w tym konkursie są 3 wysokiej jakości laptopy dla szkoły. Bardzo liczymy na wasze wsparcie. Te cegiełki to fiszki, które mogą być pomocą edukacyjną ( językowe, matematyczne, ortograficzne, geograficzne, kalendarzyk)wszystkie z uroczymi zwierzakami. Cena minimalna wynosi 2 zł za cegiełkę, ale oczywiście liczymy na waszą hojność.

     O nowych akcjach będziemy was informować na stronie szkoły i na naszej tablicy informacyjnej na parterze szkoły.

     Pozdrawiamy, 

     Wolontariusze i opiekun klubu- Gabriela Gapińska

      

   • Szkolny Klub Wolontariusza działa od lutego 2018r. i liczy 15 wolontariuszy.

    Akcje, które podjęliśmy w tym roku to :
    1. Czytelnicze wtorki w przedszkolu - wolontariusze czytają młodszym kolegom wiersze w grupie pierwszej, trzeciej i piątej.
    2. Pogotowie lekcyjne w świetlicy - koledzy z klasy siódmej są zawsze gotowi pomóc w odrabianiu zadań domowych!
    3. Paczka dla zwierzaczka - zbieramy pokarm , środki czystości i zabawki dla zwierząt ze schroniska.
    4. Nakrętki dla Iskierki- wspieramy rodziców i dzieci z Zespołem Downa. Każda nakrętka plastikowa może być pożytecznym darem!
    5.Podziel się książką - chcemy powiększyć zasoby szkolnej biblioteki. Jeśli masz w domu przeczytane i już niepotrzebne książki, albumy , encyklopedie podaruj je naszej bibliotece. Mogą sprawić radość czytania innym.

    Opiekunem Klubu jest Pani Gabriela Gapińska.