• "Rodzinnie na sportowo" - relacja

     • „Rodzinnie na sportowo” – pod takim hasłem odbył się 25 maja w Zespole Placówek Oświatowych w Kołbaskowie festyn rodzinny pod patronatem Wójta Gminy Kołbaskowo. Celem imprezy było przede wszystkim zachęcenie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego z rodziną.

      Na uczestników festynu oprócz konkurencji sportowych przygotowanych przez organizatorów, czekała również wysepka sportowa prowadzona przez doświadczonych trenerów z Przedszkoliady. Najmłodsi z radością zużywali pokłady drzemiącej w nich energii na dmuchanych zamkach oraz w basenie z rollerami wodnymi. Powodzeniem jak zawsze cieszyło się stoisko z farbami do malowania twarzy - dzieci cierpliwie ustawiały się w kolejkę, by wyjść z barwnymi motylami czy groźnymi tygrysami na buzi. Na nieco starszych czekało miasteczko rowerowe, którego użytkownicy pod czujnym okiem strażników gminnych musieli stosować się do umieszczonych tam znaków i sygnałów drogowych oraz ogólnych zasad i przepisów ruchu drogowego. Uczniowie klas czwartych mieli w tym dniu możliwość zdania egzaminu na kartę rowerową. Podczas festynu odbył się również konkurs pod patronatem Wójta Gminy Kołbaskowo "Zanim cudze pochwalicie, poznajcie swoje okolice". Dzieci biorące udział w konkursie miały okazję wykazać się wiedzą na temat swojej najbliższej okolicy, a w zamian otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez naszą gminę. Na chcących się posilić czekała kawiarenka, a w niej potrawy z grilla, ciasta, napoje, wata cukrowa, popcorn, lody dla dzieci i inne. Były również stoiska, na których można było zrobić niecodzienne zakupy – stoisko z biżuterią, z kwiatami i innymi roślinami ogrodowymi, kiermasz książek oraz pchli targ.

      Pomimo chłodu podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do miło spędzonego czasu. Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie i pomoc w organizacji oraz sponsorom za wsparcie finansowe.